Walka żywiołów na Alchemii Światła

 

 

 

 

 

 

 

Widowisko Alchemia Światła to nie tylko najwyższej jakości multimedialne show, ale także fascynująca historia. Tym razem zabytkowy gmach Sejmu Śląskiego stanie się areną walk żywiołów, które przedstawią wyjątkową opowieść o naturze stworzenia, duchowej materii, będącej pierwotną energią naszego świata.

 

Widzów tegorocznej Alchemii Światła czeka prawdziwa żywiołowa podróż: duchy Wody, Ziemi, Powietrza i Ognia złączone w energetycznym tańcu, natura w swoim ekspresyjnym wymiarze i mityczna, baśniowa kreacja wszechświata. Budynek Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego przeobrazi się w Twierdzę Żywiołów, zamieszkiwaną przez duchy świata natury.

 

Nie sposób zliczyć baśni, legend i mitów, które odwołują się do świata natury, widząc w nim pierwotny porządek wszelkiego stworzenia. Te uniwersalne historie gromadzą wokół siebie wiele symboli i znaczeń alegorycznych, których reprezentację można odnaleźć w Duchach Żywiołów – nad-naturalnych stworzeniach przenikających do świata realnego i odpowiadających za harmonijne funkcjonowanie natury. To one będą głównymi bohaterami tegorocznej Alchemii Światła i to ich zmagania tysiące widzów będą śledzić z zapartych tchem.

 

Na początku był Chaos. Z niego wyłoniła się Gaja, strażniczka i opiekunka Twierdzy Żywiołów, zamieszkiwanej także przez Duchy Wody, Ognia, Ziemi, Powietrza, walczące o dominację nad pozostałymi. Widzowie będą mogli śledzić prezentacje ich umiejętności. Który z nich okaże się najważniejszy? A może dzięki współpracy uda im się stworzyć nowy, piąty, najważniejszy żywioł – Energię?

 

 

 

 

 

 

POWRÓT

Copyright © Alchemia Światła. All rights reserved.