Alchemia Światła w Katowicach

 

 

 

 

 

 

 

Multimedialne animacje i widowiskowe efekty specjalne, teatr ognia, pokazy świetlne, laserowe i pirotechniczne, muzyka, śpiew i taniec w żywym planie – to tylko część elementów składających się na organizowane przez TAURON Dystrybucja niepowtarzalne widowisko Alchemia Światła. Publiczność, która 15 września wybierze się na plac Sejmu Śląskiego, czeka żywiołowy i emocjonalny wieczór.

 

W ślad za sukcesami Alchemii Światła we Wrocławiu i w Krakowie przyszedł czas na Katowice. Po niezapomnianym zeszłorocznym widowisku przed Narodowym Forum Muzyki oraz na Dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu w 2015 roku, publiczność Alchemii Światła ponownie zobaczy jej zupełnie nową odsłonę. Twórcy wykorzystując różnorodne formy światła, opowiedzą kolejną fascynującą historię.

 

Budynek Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach stanie się areną dla prezentacji nowoczesnych środków wizualnych. Muzyka i gra aktorska w żywym planie przeplatać się będą z oryginalnymi animacjami i pokazami świetlnymi, tworząc nowoczesne i zaskakujące spojrzenie na znaną przestrzeń miejską. Na scenie wystąpi ponad 70 artystów różnych dziedzin.

 

Alchemia Światła to organizowane przez TAURON Dystrybucja, unikalne w skali kraju widowisko multimedialne, łączące nowoczesne sztuki wizualne: trójwymiarowy mapping, pokazy świetlne, laserowe i pirotechniczne, muzykę, śpiew i taniec na żywo oraz różnorodne elementy teatru formy. Do przygotowania tego wyjątkowego spektaklu użyte zostaną najwyższej klasy projektory multimedialne, wielopłaszczyznowe animacje i najwyższej jakości dźwięk przestrzenny, tworzące bogate, oddziałujące na wszystkie zmysły, artystyczne show.

 

Spektakl na placu Sejmu Śląskiego zostanie pokazany dwukrotnie: o godzinie 21:00 oraz 22:30.

Patronat nad tegoroczną Alchemią Światła objął Wojewoda Śląski i Prezydent Katowic. Za produkcję widowiska odpowiada firma Visualsupport.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POWRÓT

 

Copyright © Alchemia Światła. All rights reserved.